Google ADS Mi, SEO Çalışması Mı?

deuden seo
deuden seo

Google ADS mi yoksa SEO çalışması mı tercih edilmeli? Bu soru günümüzde pek çok kişi tarafından sorulur. Bunun en temel sebebi firmaların kendine en uygun olan hizmeti tercih etmek istemesidir. Bu çözümler farklı amaçlara hizmet eden, iki değişik dijital pazarlama yöntemidir. Hangisinin tercih edilmesi gerektiği işletme hedeflerine, bütçeye, pazarlama stratejisine ve beklentilerinize göre farklılaşır.

Google AdWords, reklam verenlerin belirli anahtar kelimeler için reklam vermesine izin veren reklam platformudur. Söz konusu reklamlar Google arama sonuçları sayfalarında ve diğer web sitelerinde görüntülenir. Google ADS, hızlı sonuçlar elde etmek isteyen işletmeler için ideal bir seçenek olabilir. Reklam kampanyasının bütçesi, her proje için özel şekilde belirlenir.

SEO çalışmaları ise organik arama sonuçları sayfalarında web sitenizin daha yüksek sıralarda yer almasını hedefleyen bir dijital pazarlama stratejisidir. SEO hizmeti,

 1. Web sitesinin içeriğinin düzeltilmesi,
 2. Anahtar kelimelerin tespit edilerek kullanılması,
 3. Backlinkler verilmesi,
 4. Site hızının arttırılması,
 5. Mobil uyumlu bir site hazırlanması,

Dahil çok sayıda hizmetten meydana gelir. Tüm SEO çalışmaları öncelikle web sitesi incelendikten sonra, gerekliliklere ve ihtiyaçlara göre yapılmaktadır. Ancak hangisi tercih edilirse edilsin, uzman olarak çalışan firmalardan yardım almak şarttır.

Sektöründe uzman, yetkin ve deneyimli ekip arkadaşlarına sahip olan ajansımız, tüm çalışmaları sizin için özel şekilde planlayarak yapmaktadır. Böylece internet sitenizin daha verimli biçimde kullanılmasına olanak tanınır. Size sunduğumuz bu hizmetlerden faydalanmak istiyorsanız, tek yapmanız gereken iletişime geçmektir.

Google ADS mi Yoksa SEO Çalışması Mı Tercih Edilmeli?

Google ADS mi SEO mu tercih edilmeli? Her ne kadar bu sorunun yanıtı firmadan firmaya göre değişiklik gösterse bilmeniz gereken bir detay vardır. Google AdWords kısa vadeli bir çözümdür. Eğer dijital platformlarda kendinizi duyurmaya çalışıyorsanız, platform sayesinde Google internet sitelerinde ve YouTube gibi platformlarda reklamlarınız yayınlanır.

Reklamlar özel şekilde isteklerinize göre optimize edilir ve yayınlanır, böylece hedef kitlenize verimli biçimde ulaşmanız sağlanır. SEO çalışmaları ise bunun tersine uzun vadeli bir pazarlama stratejisidir.

SEO hizmeti temel olarak web sitesinin arama motorlarında daha fazla görüntüleme ve tıklama almasını hedefler. Bunun temel mantığı internet kullanıcılarının genellikle ilk arama motoru sayfasından başlayarak sonuçları incelemesidir.

Sitelere göre özel yapılan SEO çalışmaları sayesinde web sitesi arama motorlarında daha iyi şekilde listelenebilir. Böylece organik görüntüleme ve tıklamalarınız da artış gösterir. Hem Google AdWords hem de SEO, ortak olarak müşterilere göre özel şekilde planlanarak gerçekleştirilir.

Profesyonel Google ADS Çalışması Nasıl Gerçekleştirilir?

Google ADS, reklam verenlerin reklamlarını Google arama sonuçlarında, YouTube, Gmail ve diğer web sitelerinde göstermelerine olanak tanıyan bir reklam platformudur. Genel anlamda reklam kampanyası, aşağıdaki gibi adımlar takip edilerek uygulanmaktadır:

 1. Bir Google hesabının oluşturulması
 2. Reklam çalışmasında kullanılacak anahtar kelimelerin tespit edilmesi
 3. Reklam kampanyasının, müşterilere göre özel şekilde optimize edilmesi
 4. Reklam metninin hazırlanması
 5. Reklam uzantılarının tanımlanması
 6. Dönüşüm kodlarının yerleştirilmesi
 7. Faturalandırma ayarlarının yapılandırılması

Google ADS ile bir reklam böylece verilebilir. Bu adımların her birinin profesyonel şekilde planlanması şarttır. Bütçeniz ne kadar büyük olursa olsun, doğru bir şekilde optimize edilmeyen reklamlar istediğiniz sonuçları elde etmenizi engeller.

Profesyonel SEO Çalışması Nasıl Yapılır?

SEO hizmeti tıpkı Google AdWords sisteminde olduğu gibi web sitelerine göre özel bir şekilde gerçekleştirilir. Bu süreçte yapılan çok sayıda işlem vardır. Bunlardan bazıları ana hatları ile aşağıda olduğu şekilde özetlenebilir:

Anahtar kelime Araştırmasının Yapılması

SEO çalışmasının en önemli adımlarından biri anahtar kelime araştırmasıdır. Çünkü böylece kullanıcılar tarafından gerçekleştirilen organik arama motoru sorgulamalarında siteniz, ürünleriniz ve içerikleriniz daha kolay bir şekilde bulunabilir.

Söz konusu anahtar kelimeler web sitelerine göre özel bir şekilde belirlenir. Her birinin arama hacmi, rekabet düzeyi ve potansiyel trafiği dikkatli bir şekilde analiz edilmektedir. Site içinde URL yapılarından içeriklere kadar farklı yerlerde kullanılmaktadır.

İçerik Oluşturma ve Mevcut İçeriklerin Düzenlenmesi

Bir site içerisinde mevcut olan içerikler de SEO hizmeti esnasında önemli başlıklar içerisindedir. Kaliteli ve özgün içeriklere sahip olmak, arama motorları tarafından daha iyi bir sıralama elde etmenize yardımcı olur. Ayrıca metinde dilin doğru kullanılması da yine önemlidir.

Bu nedenle SEO çalışmaları esnasında mevcut içerikler bu bakımdan ele alınarak, gerekli düzenlemeler gerçekleştirilmektedir. Ayrıca içeriğe göre özel anahtar kelimeler de yine kullanılmalıdır. Böylece web sitesi, daha iyi bir sıralama elde edebilir.

Backlink Kullanılması

Backlinkler, diğer web sitelerinden aldığınız bağlantılardır. Bu nedenle dahili linklere göre tamamen farklı bir yapıları vardır. Kaliteli ve doğal backlinkler, SEO çalışmasında çok önemlidir. Çünkü böylece arama motorlarından daha iyi bir sıralama elde edilebilir.

Arama motorları başka sitelerden alınan bağlantıları güvenilir olarak yorumlar. Bu nedenle SEO çalışması yapılırken, web sitesine göre özel bir şekilde linkler tespit edilmeli ve kullanılmalıdır.

Başlık Etiketleri

Her sayfa için benzersiz ve doğru başlık etiketleri oluşturulmalıdır. Başlık etiketleri, arama motorlarına sayfanın içeriği hakkında bilgi verir. H1 etiketleri ana başlıklar için kullanılır. Bunun altında bulunan başlıklar ise H2 şeklinde sınıflanır. H2 başlığının altında bir başlık oluşturmak isteniyorsa da H3 tercih edilir.

Meta Açıklamaları

Meta açıklamaları, sayfanın içeriği hakkında özet bilgi verir ve arama motoru sonuç sayfalarında görüntülenir. Her sayfa için benzersiz ve ilgi çekici meta açıklamaları oluşturulmalıdır. Eğer meta açıklaması doğru bir şekilde yazılırsa, arama motorları içeriği daha iyi anlayacağı için sizi daha iyi bir şekilde listeleyebilir.

URL Yapısı

SEO hizmeti verilirken, URL yapısına da özen gösterilmektedir. URL’ler kısa, açıklayıcı ve doğru bir şekilde oluşturulmalıdır. Arama motorları URL yapısını okuyarak sayfa içeriği hakkında bilgi alır. Böylece hem akılda kalıcı olabilir hem de arama motorlarından daha iyi bir sıralama elde edebilirsiniz.

Bunun yanı sıra URL içerisinde anahtar kelimelerin kullanılması sayesinde sitenizin arama sonuçlarında daha iyi listelenmesini sağlayabilirsiniz.

Neden Profesyonel Pazarlama Hizmetleri Ter
deuden seo
deuden seo
cih Edilmeli?

Hem Google ADS hem de SEO çalışmaları temel olarak bir firmanın, internet sitesinin ya da ürünün dijital platformlarda kullanıcılara daha iyi bir şekilde ulaşmasını sağlar. Hangisi tercih edilirse edilsin, profesyonel bir hizmet almanız şarttır.

Bunun bir nedeni uzmanlıktır. Deneyimli bir dijital pazarlama ajansı, pazarlama konusunda uzmanlaşmış profesyonellerden oluşur. Profesyonel ekipler şirketinizin hedef kitlesini, pazarlama stratejilerini ve diğer önemli faktörleri analiz ederek, en uygun pazarlama planını meydana getirir.

Bunun yanı sıra dijital pazarlama ajansları, şirketlerin hedef kitlesini, rakiplerini ve pazarlama hedeflerini analiz ederek, stratejik bir planlama yapar. Bu sayede daha etkili pazarlama faaliyetleri gerçekleştirilir.

Son olarak güncellik için de profesyonel hizmetler önemlidir. Alanında uzman olarak çalışan dijital pazarlama firmaları sektördeki güncel trendleri, en son teknolojileri ve en etkili pazarlama yöntemlerini takip eder. Bu sayede, müşterilerine en iyi hizmeti sunar. Böylece daha iyi ve etkili sonuçlar elde etmede size yardımcı olur.

Eğer kendinizi dijital platformlarda daha iyi biçimde tanıtmak ve adınızı ön plana çıkarmak istiyorsanız, bizimle iletişime geçmeniz yeterlidir. DEUDEN, sizin için çalışmaya açık bir dijital ajanstır.

 

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir